Witaj na stronie!

logo olmedica "OLMEDICA" w Olecku sp.z.o.o.
ul Gołdapska 1; 19-400 Olecko;
tel.: 87 520-22-95 fax: 87 520-25-43
NIP: 847-14-88-956 REGON: 519558690
olmedica@olmedica.pl
logo AKR logo DNV
Zmiany na stronie
24.01.2020r. ZATRUDNIENIE - ogłoszenie
14.01.2020r. DOSTAWA PALIW - ogłoszenie
24.12.2019r. USŁUGI SPRZĄTANIA - ogłoszenie
RODO - Informacja dla pacjenta
Elektroniczna Rejestracja
Unie Europejska
Menu główne

Jednostki i Firmy Zewn.

Osiągnięcia/Wydarzenia

Galeria

Dla Pacjenta

Przydatne linki
SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ ZESPOŁÓW RATOWNICTWA MEDYCZNEGO 2016

Styczeń

W niedzielę 10 stycznia 2016 roku po raz kolejny grupa ratowników medycznych brała udział w obchodach XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ratownicy medyczni: Tomasz Dziokan, Tomasz Dunaj, Izabela Gorlo i Paweł Zajkowski przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy i użycia AED. Przedstawili listę sprzętu, który _Olmedica_ otrzymała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomogli również w prowadzeniu licytacji na rzecz Orkiestry.

Zobacz zdjęcia

Luty

12 lutego 2016 roku ratownicy medyczni Tomasz Dziokan i Izabela Gorlo oceniali wykonanie zadań z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w Starostwie Powiatowym w Olecku podczas Powiatowych Eliminacji XXI Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.

Zobacz zdjęcia

Marzec

W marcu w ramach projektu ratownicy i pielęgniarki brali udział w kursie samoobrony. Podczas szkolenia nauczyli się jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia, jak reagować na zachowania agresywne oraz jak zapobiegać sytuacjom niebezpiecznym dla siebie i innych.

Zobacz zdjęcia

Kwiecień

W dniach 16-17 kwietnia ratownicy medyczni i pielęgniarki z Zespołów Ratownictwa Medycznego wzięli udział w certyfikowanym kursie EPLS (European Pediatric Life Support). Utrwalali wiedzę na temat badania dziecka w stanie zagrożenia zdrowia i życia, zabezpieczenia dróg oddechowych, dostępów donaczyniowych. Prowadzili także resuscytację krążeniowo-oddechową u dzieci w różnym wieku, ćwiczyli postępowanie z dzieckiem urazowym oraz świeżorodkiem. Wszyscy uczestnicy kursu zdali egzamin i otrzymali certyfikaty.

Zobacz zdjęcia

Czerwiec

W dniach 8-10 czerwca 2016 roku ratownicy medyczni uczestniczyli w XIV Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym w Olsztynie. Trzyosobowa drużyna w składzie Marcin Mielniczek, Izabela Gorlo i Łukasz Jermak musiała zmierzyć się z pięcioma zadaniami dziennymi i dwoma nocnymi. W tym roku w zawodach wzięło udział 26 zespołów z całej Polski. W klasyfikacji generalnej zespół reprezentujący _Olmedicę_ zajął 3 miejsce kwalifikując się tym samym do Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbędą się we wrześniu w Białymstoku. Oprócz tego uzyskali tytuł Mistrza Warmii i Mazur, ponieważ okazali się najlepszą załogą reprezentującą województwo, a także okazali się najlepsi w realizacji zadania dyspozytorskiego.

Zobacz zdjęcia

Copyright by olmedica.pl | Valid HTML 4.01 & CSS | wykonanie: dan_123 szablony